Każda rzecz, stworzenie, roślina i każdy człowiek ma w sobie ‚coś’. Zostałam fotografem, aby pokazywać ‚te’ rzeczy, które widzę w ludziach i świecie dookoła mnie.
Z racji mojego wykształcenia i zamiłowania do przyrody, jest ona moim ulubionym obiektem do fotografowania. Uczestniczyłam w wielu zajęciach i warsztatach z zakresu wielu nauk przyrodniczych m. in. populacjologia roślin w Słowińskim PN czy ekologia roślin wodnych w Stacji Uniwersytetu Warszawskiego w Sajzach. Na co dzień pracuję z roślinami ozdobnymi.

Fotografować zaczęłam mając lat trzynaście, gdy w prezencie imieninowym wręczono mi aparat Zenit. Swoją pasję rozwijałam przez lata pod okiem wspaniałej fotograf, mojej mamy – Katarzyna Godlewska. Choć rozminęłyśmy się bardzo w tematyce, to nasze spotkania fotograficzne są ciągle bardzo inspirujące i zawsze owocują wspaniałymi zdjęciami.

Fotografia zawsze łączyła oba moje zawody: grafika i przyrodnika.

Zrobienie zdjęcia nie kończy się dla mnie w momencie puszczenia spustu migawki. Fotografia cyfrowa jest czymś więcej niż tylko obrazem prosto z matrycy. Fotografia to także postprodukcja, obróbka, retusz. A wszystkie te czynności powinny uwzględniać medium, na którym chcemy naszą fotografię pokazać, czy to jest ekran monitora, czy papier, na którym zostanie ona wydrukowana. Każdy z tych elementów, począwszy od naszego oka, które wyłapuje obraz, jest istotny, aby przedstawić naszą wizję w odpowiedni sposób. Przygotowanie do druku i retusz stanowią ważny element mojej pracy ze zdjęciem.

Uwielbiam mocne, soczyste kolory i kontrasty, eksperymenty z oświetleniem oraz fotografię abstrakcyjną.

Moimi innymi pasjami są: pisanie opowiadań fantastycznych, rysunek wektorowy, taniec oraz polska twórczość kabaretowa.

Fotolit to twór fotograficzny o nieokreślonym kształcie i nieznanej tajemniczej wielkości – jak batolity w geologii ;]